Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli ekonomik krizlerinden
biri yaşanırken, yepyeni bir yayıneviyle piyasaya girdik:
Genç Beyin Yayınları

Genç Beyin Yayınları, piyasaya sunduğu kişisel gelişim kitaplarıyla yayıncılık faaliyetine başladı ve kitaplarımız büyük ilgi gördü, “çok satanlar” arasında yer aldı.

Kimsenin önünü farkedemediği kritik bir dönemde kitaba yatıracağımız parayla Beylikdüzü’nde arsa alsaydık elbette daha fazla kazanırdık. Fakat biz gönüllü olarak riske girdik ve içinde bulunduğumuz sıkıntılara etkili çözümler sunacak kitaplarla yayıncılığa merhaba dedik. Sadece iyi dönemlerin değil, krizlerin de çok fırsatlar barındırdığına inanıyoruz.

Genç Beyin Yayınları’nın hedefi; çağımız insanının ihtiyaçlarına uygun, problemleri çözebilen seçkin, seviyeli ve etkili bir yayıncılık yapmaktır.

Vaktin çok az, yapılacak işlerin çok fazla olduğu bir dünyada yaşayan günümüz insanı ilginç, orijinal, faydalı ve az sözle çok şeyin anlatıldığı kitapları tercih etmektedir.

Piyasaya sunduğumuz kitaplar ilginç, orijinal, faydalı, az sözle çok şeyin anlatıldığı seviyeli ve etkili çalışmalardır. Önümüzdeki günlerde bu kitaplara ve serilere yenileri eklenecektir.

Hedefimiz, kendisini ve hayatı keşfetmek isteyen çağımızın seçkin insanı için rehber ve kaynak özelliği taşıyan kitaplar yayınlamaktadır. Bunun en önemli ispatı, krize rağmen kitaplarımızın tahminimizin çok üstünde ilgi görmesidir.

Genç Beyin Yayınları Türk insanının gittikçe azalan okuma alışkanlığını canlandırmayı hedeflemektedir. Başarı, yönetim, iş dünyası, profesyonellik, işletmecilik, zekâ, dâhîlik, eğitim, bilim ve kültür muhtevalı kitaplarımızın sadece bir tanesi bile kişinin kendisini ve hayatı keşfetmesine yetecektir.

“Türkiye’nin en çok okunan ve satılan” kitaplarıyla okuyucuları buluşturmayı hedefleyen yayınevimizin en çok talep edilen 7 kitabı şunlar olmuştur:

1- Eş seçiminde püf noktalar,

2- Dâhînin el kitabı,

3- Mutlaka başarılı olma sanatı,

4- Pratik ve huzurlu yaşamanın yolları,

5- Meşhur işadamlarının 100 ortak prensibi,

6- Lider yöneticinin el kitabı.

7- Profesyonel patronların başarı sırları