Bu kitapları HÂLÂ okumadınız mı?
ÇOK SATAN 7 KİTABIMIZ


Aile boyu okunacak rehber kitap
PRATİK VE HUZURLU YAŞAMANIN YOLLARI
(Bu kitap hayatınızı değiştirecek!)

PRATİK VE HUZURLU YAŞAMANIN YOLLARI, Abdülkadir Akgündüz’ün kaleme aldığı, ilk olarak 1995’te yayınlanan ve zaman içinde genişletilerek yeniden basılan gerçek bir “hayat kitabı”... Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin birinci kitabı...

“Bu kitap hayatınızı değiştirecek!” üst başlığını taşıyan kitap; vaktin çok az, yapılacak işlerin çok fazla olduğu bir hayatta pratik, huzurlu, başarılı, öz fakat lâyıkıyla yaşamak isteyenlerin tam aradıkları bir kitap...

“İç dinamiklerini harekete geçirmek”, kabiliyetlerinin farkına varmak, kısa ömürde çok ve önemli işler başarmak isteyenlere bu kitap yol gösterici ve bilgilendirici olacaktır.

Fizikî ve ruhî dengesini koruyarak, psikolojik hastalıklara yakalanmadan sosyalleşip zirvelere doğru yol almak isteyenler, bu kitabı elden bırakmayacaklardır.

Hedeflerine, ideallerine ve hatta hayallerine ulaşma gayret ve mücâdelesinde samimî bir arkadaş arayanlara bu kitap gerçek mânâda dost olacaktır.

İster devlet başkanlığı olsun, ister temizlik işçiliği, sahasında daima en mükemmel hizmeti vermek isteyenlere bu kitap temel prensipler sunacaktır.

Günümüz hayatının karmaşasından, stresinden, sıkıntısından, derdinden, bunalımından illallah deme ve dünyaya gelişinden pişmanlık gösterme eşiğindeki çâresizlere bu kitap Hızır gibi yetişecektir.

Sosyal münasebetlerden aile hayatına, mutluluktan başarıya, geniş daireden şahsî hayata kadar her konuda ideali yakalamak isteyenlere, bu kitap sıkıcı olmadan yardım edecektir.

Bu kitabı istifade etme gâyesiyle okuyanlar, ufuklarının genişlediğini; uzun vâdeli ve engin düşünebildiklerini; iş ve özel hayatlarının düzene girdiğini; kendilerini, insanları ve hâdiseleri daha iyi anladıklarını farkedeceklerdir.

Bu kitap, hedefsizi bir hedef tâyin etmeye zorlayacak, tembeli harekete geçirecek, çalışkana hız verecek, bunalımdakini feraha kavuşturacak, başarılıyı liderliğe götürecektir.


(Pratik ve Huzurlu Yaşamanın Yolları, Abdülkadir AKGÜNDÜZ, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


Zekâyı geliştirme ve kullanma sanatı
DÂHÎNİN EL KİTABI
(Bu kitapla kendinizi keşfedeceksiniz!)

DÂHÎNİN EL KİTABI, kendinizi yeniden tanımanızı sağlayabilecek enteresan bir kitap.

Abdülkadir Akgündüz’ün uzun süren titiz bir çalışmayla kaleme aldığı bu kitap, Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin üçüncü ve çok ilgi gören kitabı...

Dehâ, dâhîlik, zekâ, üstün zekâ, IQ, EQ, SQ, başarı zekâsı, çok yönlü zekâ gibi merak uyandırıcı ve belki sizi de yakından ilgilendiren konuların titizlikle ele alındığı “Dâhînin el kitabı”nda konuyla ilgili birikim çok öz ve anlaşılır halde sunulmuş.

1890’lı yıllardan beri yerli ve yabancı uzmanlar tarafından üzerinde araştırmalar yapılıp enine boyuna incelenerek hayret verici sırları ortaya dökülmeye çalışılan zekâ konusundaki en ilgi çekici ve faydalı birikimin aktüel ve pratik özeti mahiyetindeki kitabın kapağında şöyle bir cümle var: “Bu kitapla kendinizi keşfedeceksiniz!”

120 yıllık mâzîsi olan zekâ ve dâhîlik araştırmalarıyla ilgili klâsik bilgilerden öte, en son ve yeni buluşların metodolojik bir sistem içerisinde dikkatlere sunulduğu yol ve yön gösterici, eğitici, bilgilendirici, uyarıcı, capcanlı ve heyecanlı bu kitap, “Ben zekâmın sırlarını öğrenmek, zihnî kabiliyetlerimi tanımak ve kavramak istiyorum!” tarzındaki haklı arzunuza cevap verecek, lâf kalabalığından uzak, son derece öz ve temel bilgilerin sunulmasıyla meydana getirilmiş.

Belki bugüne kadar farkına varamadığınız için maksimum seviyede kullanamadığınız zihnî potansiyelinizi keşfedip tam kapasiteyle faaliyete geçirmenize yardımcı olabilecek bu kitapla tanışmakta gecikmeyin!


(Dâhînin El Kitabı, Abdülkadir Akgündüz, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


İdeal bir aile hayatı için
EŞ SEÇİMİNDE PÜF NOKTALAR
(Bu kitabı okumadan evlenmeyin!)

EŞ SEÇİMİNDE PÜF NOKTALAR, “Sultanlık” sayılan bekârlığa vedâ edip “imparatorluk” olarak nitelenen evliliğe adım atmak...

Mutlu aile yuvası kurabilmenin en kritik adımı, ideal bir eş bulabilmektir.

Eskiden beri boşanma oranı en düşük ülkeyiz, fakat son yıllarda Türkiye’de de boşanmalar artış gösteriyor. İşte evlilikte ideal eş seçiminin önemi burada...

Abdülkadir AKGÜNDÜZ’ün bilgi ve tecrübeye dayalı uzun süren araştırmaları sonunda kaleme aldığı, Genç Beyin Yayınları’nın Mutlu Aile Serisi arasında çıkan Eş Seçiminde Püf Noktalar, ekonomik krize rağmen büyük ilgi görüyor. Kitap “evlilik yapmak”la “evcilik oynamak” farkını ve bu farktaki ciddiyeti yakalayan ya da samimiyetle yakalamak isteyenler için hazırlanmış.

Evliliğin en önemli merhalelerinden biri olan “eş seçimi”yle ilgili bilgi, tecrübe ve tavsiyeler, çağımız insanının anlayışına göre yoğrulup sunulmuş bu kitapta...

Hayattan beklentilerini bilen, hedeflerini doğru belirleyen, sağlıklı bir nesil için kendini iyi tanıyan eş adaylarının buluşmalarını kolaylaştırmak için hazırlanan kitap; beylere ve hanımlara özel bölümleriyle dikkat çekiyor.

Evlilikle ilgili piyasada çok kitap var. Fakat eş seçimi alanında ilk olan bu kitap, ilk evlenecekler kadar, yanlış bir evlilikten sonra yepyeni huzur ve mutluluğu yakalamak isteyenlere de eski hatalarını tekrarlamayıp daha uygun ve isabetli adımlar atabilmeleri açısından faydalı.

“Eş seçimi” konusunda bütün denebilecek kadar geniş bir literatürün taranıp eş adaylarına öz hâlinde sunulduğu yoğun bir çalışmanın ürünü bu kitaptaki îkaz ve tavsiyelere uyarak eşini seçen bir kimse; evlilikten sonra fedakârlık, sabır, tahammül, iyi niyet, hoşgörü, yapıcılık, sevgi, saygı, tevazu, samimiyet, ilgi, nezaket, kibarlık, adalet, metanet gibi özelikleri de şahsında gösterebilirse; umulur ki mutlu olur.

(Eş Seçiminde Püf Noktalar, Abdülkadir Akgündüz, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


Başarıya mecbur idealistler için
MUTLAKA BAŞARILI OLMA SANATI
(Bu kitabı okumadan hayata atılmayın!)

MUTLAKA BAŞARILI OLMA SANATI, Abdülkadir Akgündüz’ün başarıya kendisini mecbur hisseden idealistler için hazırladığı gerçek bir rehber kitap... Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin ikinci kitabı...

“Bu kitabı okumadan hayata atılmayın!” alt başlığını taşıyan kitap; şahsî ve sosyal hayatta, iş hayatında, okulda, her alanda etkili ve pratik yollardan “mutlaka” başarılı olmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir kaynak...

Kabiliyetlerinizi keşfedip faaliyete geçirmek, pasif kalmış olumlu özelliklerinizi ortaya çıkarmak, bütün potansiyelinizle verimli olmak istiyorsanız, bu kitap tam size göre!

Başarıyı bir hayat felsefesi hâline getirmek istiyorsanız, bu kitap tam size göre!

Bir yerlerde yanlış yaptığınızı bildiğiniz halde bu yanlışınızın adını koyamıyor, gerçekçi ve yol gösterici bir danışman arıyorsanız, bu kitap tam size göre!

Randevu verdiği hayallerini gerçekleştirmiş, zirvelere yerleşmiş, kalıcı başarılar elde etmiş kişilerin başarı sırlarından yola çıkılarak hazırlanmış bilgi ve tecrübelere dayalı bir rehber arıyorsanız, bu kitap tam size göre!

Bütün karakteristik özellikleriyle başarılı bir kişinin dünyasını ayakta tutan temel direkleri merak ediyorsanız, bu kitap tam size göre!

Akademik ve aktüel gerçeklerin harman edilmesiyle hazırlanmış bir başarı kitabına ihtiyacınız varsa, bu kitap tam size göre!

Başarıya ulaşmak, hedeflerinizi gerçekleştirmek, ideallerinize kavuşmak sizin için bir mecburiyetse, bu kitapla tanışmakta gecikmeyin!


(MUTLAKA Başarılı Olma Sanatı, Abdülkadir AKGÜNDÜZ, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


Patronları zirveye taşıyan kurallar
MEŞHUR İŞADAMLARININ 100 ORTAK PRENSİBİ
(Bu kitabı okumadan iş kurmayın!)

MEŞHUR İŞADAMLARININ 100 ORTAK PRENSİBİ, Abdülkadir Akgündüz’ün kaleme aldığı, kısa zamanda yeni baskıları yapılan hazine değerinde bir kitap... Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin 5. kitabı...

“Bu kitabı okumadan iş kurmayın!” üst başlığını taşıyan kitap; özellikle girişimciliği sevenler için gerçek bir kaynak... Çünkü kitap, patronları zirveye taşıyan kuralları sunuyor.

İçinde yaşadığımız dünyanın gerçekleri çerçevesinde çağı yakalayan bir iş kurarak kısa zamanda hayallerini hayata geçirmek isteyenlere bu kitap eşsiz bir yol göstericidir.

İşini sevdiği, gecesini gündüzüne katarak çalıştığı halde ciddî bir seviye ve verim yakalayamayanlar bu kitaptan çok faydalanacaklardır.

Zirvedeki işadamlarının ve dünya çapında bir başarı şöhreti yakalayan firmaların en önemli ortak başarı prensiplerini merak edenler için bu kitap hazır ve güzel bir lokmadır.

Türkiye’de ve dünyada tanınan işadamlarının çoğu hâtıralarını, liderlik taktiklerini, yönetim prensiplerini, iş ve özel hayatlarını çeşitli kitaplara dökmüşlerdir. Bunları dikkatle incelediğimizde meşhur işadamlarının bâzı ortak prensipleriyle karşılaşıyoruz. Biri Türkiye’de, biri ABD’de, biri Japonya’da, biri Çin’de ama sanki aynı şeyleri söylemektedirler. Yerli ve yabancı meşhur 300 işadamının hayatını ve başarı hikâyesini okuyarak onlardan taktik öğrenmek için vakit bulamayanlara bu kitap büyük bir hazinedir.

Başarısız ve verimsiz durumdaki işine yeniden canlılık ve yükselen bir trend kazandırmak üzere kurtarıcı formül arayanlara bu kitap bir can simididir.

Bu kitabı, “Ben bu prensipleri zâten biliyorum!” diyenler daha dikkat ve tefekkürle okumalıdırlar.


(Meşhur İşadamlarının 100 Ortak Prensibi, Abdülkadir AKGÜNDÜZ, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


3. binyıl yöneticilerine özel
LİDER YÖNETİCİNİN EL KİTABI
(Bu kitabı okumadan yöneticiliğe girişmeyin!)

LİDER YÖNETİCİNİN EL KİTABI, Abdülkadir Akgündüz’ün kaleme aldığı, çeşitli üniversitelerin liderlik ve yönetim eğitimlerine kaynak teşkil eden bir kitap... Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin 6. kitabı...

“Bu kitabı okumadan yöneticiliğe girişmeyin!” üst başlığını taşıyan kitap; 3. binyılda lider yöneticilikle ilgili bütün denebilecek birikimi öz halinde sunuyor.

Yöneticiliği liderlikle beraber ve 3. binyılın gerçeklerine göre hayata geçirmenin sırlarını en öz ve akılda kalabilecek şekilde anlatan bir kitap arıyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

İşinizde en yüksek verimi sağlamanıza ve şirketinizi kısa sürede profesyoneller arasına katmanıza yardım edecek bir rehber arıyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Krizleri kâra dönüştürebilecek bir yönetici olmak istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Eski, statik ve bayatlamış teorilerle dolu yönetim kitaplarının sıkıcılığından kurtulup çağı yakalamak istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Dünyadaki çok hızlı değişim ve yeniliklere ayak uydurmanıza vesile olacak bir danışman arıyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Bugünün ve geleceğin iş ve yönetim dünyasında geçerli olan başarı taktiklerini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Şirketinizdeki pasif, ruhsuz, etkisiz yöneticiliğe son verdirecek bir güç arıyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Yöneticiliği zevkli, maddî ve manevî bakımdan kazançlı bir meslek hâline dönüştürmeyi başarmış dünyaca meşhur lider yöneticilerin başarı sırlarını merak ediyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Hangi sahada olursa olsun, insanları mutlu bir başarıya taşıyabilecek lider yöneticide bulunması gereken en temel özellikleri, yaşadığımız hayattan canlı örneklerle okuyup anlamak ve gerçek yöneticiliği keşfetmek istiyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız.


(LİDER Yöneticinin El Kitabı, Abdülkadir AKGÜNDÜZ, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)


Zirvedeki yerli ve yabancı 70 patron
PROFESYONEL PATRONLARIN BAŞARI SIRLARI
(Bu kitabı okumadan iş hayatına başlamayın!)

PROFESYONEL PATRONLARIN BAŞARI SIRLARI, Abdülkadir Akgündüz’ün kaleme aldığı, kitaplar dolusu tecrübe ve birikimin özü değerinde bir kitap... Genç Beyin Yayınları’nın Kişisel Gelişim Serisi’nin 4. kitabı...

“Bu kitabı okumadan iş hayatına BAŞ-LA-MA-YIN!” üst başlığını taşıyan kitap; tarihten günümüze hiç değişmeyen şu önemli tavsiyenin ürünüdür: “Hayatta başarılı olmak istiyorsan, başarıyı yakalamış zirve şahıs ve kuruluşların başarı sırlarını öğren ve uygula!” İşte elinizdeki kitap, “Amerika’yı yeniden keşfetmek” istemeyen şuurlu insanlar için hazırlanmıştır.

Bu kitap binlerce kitabın özü değerindedir. Çünkü alanında kendisini ispatlamış 70 civarında yabancı ve yerli “profesyonel patron”un en çarpıcı başarı sırlarını ihtiva etmektedir. Dolayısıyla bu kitabı dikkat ve tefekkürle okuyup inceledikten sonra “Yıllardır aradığım kitap!” diyeceksiniz.

Bu kitap iş kurup başarılı olmak isteyenlere müteşebbis ruhu aşılayacak, amatör iş sahiplerini profesyonellik yolunda harekete geçirecek, profesyonelleriyse Yeni Ekonomi’de daha üstün başarılara ulaştıracaktır. Yâni bu kitap belki de hayatınızda çok önemli kararlar vermenize, yol almanıza ve düne kadar hayal bile edemediğiniz başarılara imza atmanıza vesile olacaktır.

Bu kitapta 70 civarındaki profesyonel patron ve şirketin, sadece tavsiye ve öğütlerini değil, itiraf ve uyarılarını da bulacak; hayatta ve özellikle iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını kavrayacaksınız.

Bu kitap başarıyı kaynağından öğrenmek isteyen idealist insanlara hakikaten ve cidden “faydalı olmak” gâyesiyle hazırlandı. Sâniyelerle değil, sâliselerle yarışan vasıflı insanlar için bu kitap anahtar hüviyetini taşımaktadır.

“PROFESYONEL Patronların Başarı Sırları”nı “istifade etmek gâyesiyle” okuyun, bütün bu açıklamalarımıza hak vereceksiniz!


(PROFESYONEL Patronların Başarı Sırları, Abdülkadir AKGÜNDÜZ, Genç Beyin Yayınları, 0 212 533 97 00)