Genç beyinlere gerçek bir “başarı sermayesi” sunmak hedefindeyiz...

İŞTE GENÇ BEYİN ANAYASASI

1. Türkiye ve dünya genelinde zekâ, başarı, beceri, dikkat potansiyeli yüksek yeteneklerin keşfedilip memleket ve insanlık faydasına yönelik gereğince değerlendirilmesini sağlamak. Çünkü hazineler keşfedilip kullanılmadığı takdirde ya zayi olup gider ya da başkalarının eline geçer.

2. Kendisini ve hayatı keşfeden insan sayısını artırarak hayatı daha anlamlı hâle getirmek.

3. Kişisel gelişim dünyasından süzülen “ilginç, orijinal, faydalı” birikimi ilgililere sunmak.

4. Her evin kütüphanesine tam bir başarı sermayesi kazandırmak.

5. İnsanların kabiliyetlerini keşfetmelerine, üstün başarılara imza atabilmek için girişimciliğe yönelmelerine, beyinlerinin daha fazlasını kullanarak başarıdan başarıya koşmalarına vesile olmak.

6. Başarı, zekâ, dehâ, yönetim, iş dünyası, profesyonellik, işletmecilik, liderlik, patronluk, evlilik, eş seçimi, mutluluk, eğitim, bilim ve kültür gibi kişisel gelişimin her alanındaki en “ilginç, orijinal, faydalı” yazı, haber, buluş, röportaj, tavsiye, olay, söz, yenilik ve gelişmeleri; bu alanlarda isim yapmış meşhur kişilerin tecrübelerini, başarı sırlarını, tavsiye ve uyarılarını hedefe ulaşmayı kolaylaştıracak tarzda genç beyinlere sunmak.

7. Kendisini ve hayatı keşfedip üstün başarılara imza atmak isteyenler (öğrencilerden öğretmenlere, çalışanlardan patronlara, çocuklardan ev hanımlarına), evinde ve işyerinde bilgisayar kullananlar, internette sörf yapanlar, yeniliğe ve değişime ilgi duyanlar arasında bir başarı ve diyalog köprüsü meydana getirmek.


Genç Beyin Birliği

Türkiye’nin en çok satılan ve okunan kişisel gelişim dergisi GENÇ BEYİN’in yayın faaliyetlerine katkıda bulunan Genç Beyin Birliği üyeleri yüksek IQ ve EQ’larıyla Türkiye’nin zekâ bakımından kaymak tabakası arasından seçiliyor. Genç Beyin Birliği üyeleri memleket ve dünya meselelerine çözüm yolları bulabilmek için her ay biraraya gelip beyin fırtınaları gerçekleştiriyorlar.

Genç Beyin Birliği üyelerinin neredeyse hepsi kendisini ve hayatı keşfetmeye büyük gayretle devam eden ve bu alanda ciddî mesafe alan genç beyinlerden oluşuyor. Çoğu kişisel gelişim, hitabet, diksiyon, NLP, perakendecilik, satış, liderlik, koçluk vb. eğitimleri almış bu kişiler arasına girmek isteyenlerin sayısı elbette fazla. Ama titiz elemelerden sonra yılda ancak 1-2 kişi birliğe üye kaydedilebiliyor.

Genç Beyin Birliği Üyesi kimliğini taşıyabileceklerde aranan özelliklerden bazıları şunlar:

1. Kişisel gelişime en az 3 yıldan beri ilgi duyuyor olmak ve bu alanda somut faaliyetler gerçekleştirmek.

2. Heyecanlı, atak, aktif, faal, çalışkan, kendisine ve hayata karşı dürüst, girişken ama “UYUMLU” bir yapıda olmak,

3. Olaylara ve problemlere kısa sürede, pratik ve çözüme yönelik “UYGULANABİLİR” ve “MANTIKLI” tekliflerle yaklaşabilmek. Başka bir ifadeyle “BULUŞÇULUK” özelliğinin gelişmiş olması.

4. Parçadan bütüne ve bütünden parçaya ânî geçişler yapabilmek.

5. Kendisinin, olayların ve hayatın gerçek boyutlarıyla farkında olmak.

6. 1 yıl, 3 yıl, 5 yıl, 10 yıl ve 20 yıl sonrası için mantıklı hedefleri bulunmak.

7. “ÜŞENME, ERTELEME, VAZGEÇME!” felsefesini hayatına hâkim kılabilmek ve bu konuda bir açığı bulunmamak.

8. Denizdeki dalgalarla ve karşılaşılan diğer mâzeretlerle değil, geminin limana sağ sâlim ulaştırılıp ulaştırılamadığıyla ilgilenmek (Garcia’ya Mektup’u çok iyi okuyup anlamış olmak).

9. Kendisine verilen görevi veya bir araştırmayı tam vaktinde, beklenenden daha güzel, ilginç, orijinal ve faydalı şekilde yapabilmek. Hayatından “MÂZERET” kelimesini bütünüyle silmiş olmak.

10. 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya 5 yıl sonra pes edebileceği işe şimdiden girişmemek; bunu doğru tahmin edip iyi karar verebilmek; böylelikle kendisini ve başkalarına lüzumsuz yere meşgul etmemek.

Bu maddelerle “kusursuz insan” arandığı düşünülmesin, Genç Beyin Birliği sadece gerçek anlamda “ZEKİ”, “ÇALIŞKAN”, “BECERİKLİ”, “VASIFLI” ve “ŞUURLU” genç beyinlerle çalışmaktadır.

Şâyet yukarıdaki özellikler sizin kişiliğinize ve hayat felsefenize uygunsa, bundan da hakikaten eminseniz, son kararınız Genç Beyin Birliği’yle beraber çalışmak yönündeyse bize hemen ulaşabilirsiniz.

Tekrar ediyoruz: İçinizde en ufak bir endişe, çekinme, aklınıza ve kalbinize yatmama durumu söz konusuysa lütfen boş yere kendinizi ve başkalarını meşgul etmeyin. Çünkü hayat kısa, yapılacak işler çok...

Anlayışınıza peşinen teşekkür ederiz.